Wady zgryzu to problem, który dotyczy coraz większej liczby społeczeństwa. Najczęściej spotyka się problemy nabyte, które pacjent zyskuje już we wczesnych latach dzieciństwa. Wszystko za sprawą nieodpowiednich nawyków, takich jak ssanie kciuków, czy obgryzanie paznokci. Leczeniem wad zgryzu zajmuje się specjalista, którego spotkać można niemal w każdym gabinecie stomatologicznym. Ortodonta, bo o nim mowa, ma za zadanie rozpoznać nie tylko przyczynę powstałego problemu, lecz także dobrać odpowiednie leczenie do przypadku.

Pomoc w klinice stomatologicznej

Dziedzina stomatologii, zajmująca się wadami zgryzu nosi nazwę ortodoncja. Specjaliści szkolący się w tym zakresie poznają dokładną budowę żuchwy, a także najczęstsze przyczyny nieprawidłowego wyrastania zębów. Klinika stomatologiczna, która zatrudnia ortodontę może liczyć na duże zainteresowanie pacjentów, wśród których większość stanowią dzieci. Zgodnie z obowiązującym prawem dzieci w wieku do 12 lat mogą liczyć na pełną refundację zabiegów przeprowadzanych przez ortodontę.

Proste zęby to wizytówka

Niemal każdy gabinet stomatologiczny korzysta ze sprawdzonych metod ortodontycznych, stosowanych od lat. Leczenie nieprawidłowości zgryzu odbywa się przy pomocy aparatu stałego lub ruchomego. W zależności od rodzaju problemu występującego u pacjenta aparat niweluje odstępy między zębami, robi miejsce do wyrznięcia kolejnym zębom lub pomaga w rozwinąć się zębom zatrzymanym. Korzystanie z usług ortodonty wymaga regularnych wizyt w gabinetach.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...